Зелені облігації – перспективний інструмент для енергомодернізації українських міст

На цьому наголосив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура у прямому ефірі програми «Політика.ua» телеканалу «Рада», презентуючи  переваги та перспективи зелених облігацій.

Костянтин Гура звернув увагу на стрімкий попит на такі види цінних паперів у світі: «Так, у 2007 р. вперше в світі було випущено 900 млн доларів зелених облігацій, а у 2019 р. –  вже на суму понад 250 млрд доларів. У 2020 р. очікується емісія обсягом 350 млрд доларів».

Важливо, що вперше зелені облігації були випущені відомими організаціями: Світовим банком, ЄІБ, ЄБРР,  IFC. Втім, емітентами є і приватні компанії, і муніципалітети, і органи державної влади.

«Сьогодні, після прийняття Парламентом України необхідного Закону № 738-IX, ми опрацьовуємо підзаконну базу та аналізуємо можливості для пілотних проєктів в містах», – повідомив К.Гура.

Костянтин Гура переконаний, що наразі зелені облігації можуть бути особливо цікавими муніципалітетам.

Як він пояснив, це цілком реальний інструмент для мобілізації довгострокового фінансування у масштабні проєкти з енергоефективності та «чистої» енергетики. Мова йде, у тому числі, про проєкти з модернізації бюджетних установ, промислових об’єктів, покращення екології, переходу на електротранспорт тощо. Їх потребують міста, громади та бізнес.

«І ми шукаємо надійних партнерів, які готові бути першими і зробити пілоти з випуску зелених облігацій. Завдяки випуску зелених облігацій місто може отримати фінансування для потрібних проєктів, реалізація яких, у свою чергу, дозволить заощаджувати енергоресурси і витрати на їх оплату», – повідомив К.Гура.

Наприкінці ефіру т.в.о. Голови Держенергоефективності закликав усі зацікавлені сторони до співпраці.

Зокрема, випуск зелених облігацій матиме такі переваги для муніципалітетів, наприклад:

  • реалізація масштабних проєктів екологічного спрямування на місцевому рівні;
  • залучення інвестицій в ключові сектори економіки міста;
  • зменшення споживання енергоресурсів та скорочення викидів СО2;
  • покращення інвестиційної привабливості, ділового клімату та конкурентоспроможності регіону.

До Вашої уваги –відеозапис програми:  https://youtu.be/ko5ZMeDuWLs

Джерело: Держенергоефективності

2020-08-27T08:43:30+00:00 Серпень 27, 2020|