Набув чинності євроінтеграційний Закон про органічне виробництво

Від сьогодні, 2 серпня, в Україні набув чинності Закон №2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Це значить, що для українських виробників органіки почнуть діяти нові правила роботи ринку органічної продукції. 

Імплементація цього Закону сприятиме очищенню органічного сектору від недобросовісних виробників. На сьогоднішній день в Україні є чимало екомагазинів, які, продаючи будь-яку продукцію як органічну, просто вводять людей в оману. Адже близько 90% продукції, представленої в подібних еколавках, такою зовсім не є. А на покупця префікси “еко-” та “біо-” діють дуже позитивно. 

“Перехід до органічного виробництва займе певний проміжок часу. І контроль за реалізацією органічної продукції в Україні розпочнеться тоді, коли будуть затверджені уніфіковані форми акту”, – зазначив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. 

Цей Закон посилить конкурентоспроможність сумлінних виробників, які дотримуються правил органічного виробництва. Відповідно до статті 34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», забороняється маркування державним логотипом для органічної продукції сільськогосподарської продукції, що була отримана не в результаті органічного виробництва або є продукцією перехідного періоду, а також використання під час маркування такої продукції будь-яких позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та будь-яких однокореневих або похідних слів від цих слів з префіксами «біо-», «еко-» тощо будь-якими мовами. Дотримання даних вимог буде контролювати Держпродспоживслужба.

 

 

2019-08-02T05:54:26+00:00 Серпень 2, 2019|